Міжнародний день біологічного різноманіття
22 травня святкують Міжнародний день біологічного різноманіття. Головна мета створення цієї дати полягає у тому, щоб привернути увагу до проблем збереження біологічного світу.
Важливість біорізноманіття нашої планети важко переоцінити. Воно є необхідним для життя кожної живої істоти та нормального функціонування різних систем нашої планети. Проте компоненти біологічного різноманіття використовуються людством настільки інтенсивно, що природні ресурси вичерпуються набагато швидше, ніж очікувалося, та безслідно зникають. У результаті, велика кількість видів та екосистем перебувають під загрозою повного зникнення із лиця Землі.
Нажаль, саме людська діяльність, яка існує тільки завдяки природним послугам, є найбільшою для них загрозою. До прикладу:
· Велика кількість видів тварин та рослин знаходиться під загрозою зникнення через надмірне використання людиною. Цілі популяції просто не встигають відновлюватися.
· Великі площі земель перетворюють під сільськогосподарські угіддя, їх використовують для промисловості та побутового використання людиною. Змінюються водні системи для розвитку гідроенергетики, створення систем іригації тощо.
· Оскільки людство використовує надмірну кількість пестицидів, інсектицидів, гербіцидів, а також сприяє постійному збільшенню викидів промислового та побутового характеру, екосистеми забруднюються та загрожують життю різних видів тваринного та рослинного світу.
· Кліматичні зміни відбуваються через надмірний рівень парникових газів та загрожують нормальній життєдіяльності.
Людина звикла бути тільки споживачем, проте цей споживацький порядок існування призведе до незворотних результатів і вже зовсім скоро.
Те, що починається зі зникнення одного виду рослин чи тварин, може призвести до масштабної катастрофи.
Саме тому Міжнародний день біологічного різноманіття – це ще одна можливість замислитися над тим, що може зробити людина на різних рівнях: міжнародному, державному, родинному та особистому, аби зберегти біорізноманіття на нашій планеті.